Meta poston videon: Ja një i ri në Ersekë që i 'nxorri bojën' fasadës së investimeve të Rilindjes

Kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta ka postuar sot një video në rrjetin social ‘Facebook’, të takimit të kryeministrit Edi Rama me të rinjtë në Ersekë. Gjatë videos, njëri prej të rinjve ka marrë fjalën ku ka folur lidhur me problemet që shkolla e tij kishte sa i takon investimeve në laboratore dhe mungesës së kushteve specifike.

Meta e konsideroi nxënësin "kurajoz" duke shtuar se sipas tij, as censura nuk mundi ta ndalonte dot të thoshte atë që mendonte.

"Ja si i del boja fasadës së investimeve të "Rilindjes" në Arsim përmes të vërtetave të thëna hapur nga ky nxënës kurajoz në Ersekë, të cilin censura nuk mundi ta ndalonte dot. Për shkak të Rilindjes, Arsimi sot është më i braktisur, më i politizuar dhe më i rrënuar se kurrë. Braktisja e Arsimit tregohet qartazi me mos mbështetjen buxhetore për arsimin, me investimet gjysmake, e tregon shpërfillja për mësuesit, pedagogët dhe për kërkimin shkencor.

Bëhen ndërtesa për t'u dhënë tendera klientëve të Rilindjes, por nuk ka laboratorë, palestra, banka dhe mjete mësimore bashkëkohore. Për Partinë e Lirisë, Arsimi është prioritet i prioriteteve kombëtare dhe do të jetë prioriteti i parë sa herë të diskutohet Buxheti i Shtetit. Nuk ka zhvillim pa Arsim! Gjithçka për të rinjtë!   '- shkruan Meta në postimin e tij në rrjetin social "facebook".

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • mondi: 01/11/2022 14:32

  o like ik te mona

  Përgjigju
 • berti: 01/11/2022 14:03

  hahah ja ku kapet meta plehra, po rama mesa kam pare eshte i hapur ndaj kritikave dhe pyetjeve qe i bejne qytetaret

  Përgjigju
 • Armand: 01/11/2022 12:15

  He mo Like e paske infektu dhe kte te shkretin. Ca i bleve pash zotin noj iPhone te ri

  Përgjigju
 • Kasap Rexhep Bule Leka [ kepi ]: 01/11/2022 11:39

  O ti mor kok dardh që del e i bën pytje Edi Ramës ke shum të drejt për kushtet që kërkon por për sa i përket largimit nga Shqipria kujt i plasi bytha se largohesh ti. Po ça mendon ti se aty jasht ty do të presin me lule e do të bëjn Mbret ? Po modern skllav do të marin o kok dardh se për çfar të duan ty tjetër. Se punët e mira i kan për vete Bota. Kurse ti pranon të jesh skllav jasht e spranon të punosh për vëndin tënd o DEBILI ler. Provoje se sa të vlen öëkura këtu jasht. Un jam profesor doktor me 5 gjuh të huaja e kam 30 vjet që jetoi në Gjermani e jam bër pishman. Po provoje një her e do shikosh çfar jet prall do bësh. Me nderime e me respekt profesor doktor Rexhep Kasap Bule Leka.

  Përgjigju
 • klodi: 01/11/2022 11:21

  Ja nje i ri i lsi ose partise se lirise do thoja une

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit