VIDEO/ Meta publikon fjalimin e presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimarrjen dhe qeverisjen e popullit

VIDEO/ Meta publikon fjalimin e presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimarrjen dhe qeverisjen e popullit

Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka postuar mëngjesin e sotëm fjalimin e Presidentit amerikan Ronald Regan, për të cilin shkruan se tregon zgjidhjen dhe për situatën e rëndë në vendin tonë.

Sipas Metës, tashmë është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit dhe kjo do të ndodhë vetëm nëpërmjet ushtrimit të së drejtës kushtetuese për Referendum.

Meta thotë se është populli ai që i tregon qeverisë çfarë duhet të bëjë dhe çfarë i lejohet të bëjë dhe se asnjë Qeveri arrogante, e korruptuar dhe e papërgjegjshme nuk mund t'i shpëtojë llogaridhënies.

‘"We the People", fjalimi i jashtëzakonshëm i Presidentit Ronald Regan tregon shumë qartë rrugëzgjidhjen edhe për situatën e rëndë në të cilën ndodhet sot vendi ynë. Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit dhe kjo do të ndodhë vetëm nëpërmjet ushtrimit të së drejtës kushtetuese për Referendum. Është populli ai që i tregon i Qeverisë çfarë duhet të bëjë dhe çfarë i lejohet të bëjë dhe se asnjë Qeveri arrogante, e korruptuar dhe e papërgjegjshme nuk mund t'i shpëtojë llogaridhënies.’- shkruan Meta.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mico: 26/09/2022 11:23

  More i pa fytyr qe ne pik te menjezit nuk te mbyllet ajo goj cfar rreferendumi do ti mor hajdut jep dhogari per ato qe ke ber ti bashk me Monen dhe pasaj kerko rreferendum Dhe sikur rreferendum te behet ti hajdut dhe Sala kriminel nuk vini ne pudhtet sa do ae te perpiqeni nuk fitoni tani ju njef Populli se kush jeni alabak Skrapari

  Përgjigju
 • Cubel breca: 26/09/2022 11:00

  Fest e madhe!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lum si ne tani e zgjidhem hallin me ne fund populliiiiiiii do mar pushtetin. Oh sa e kendshme kemi prit me shum se 30 vjet. Si eshte e mundur qe kan 30 vjet qe tallen me kete popull???????????????????????? E megjithate ska faj se te ishim ne nje shtet tjeter do te ishte ne vitin e 10 pas hekurave.

  Përgjigju
 • Cubi: 26/09/2022 10:13

  Interesante se si nuk e ditka ky qe populli ka 30 vjet qe udheheq!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Keta legena kan 30 vjet qe tallin bythen me shqipetaret te drejtoj populli edhe mbasi marin votat,populli rrocken. Po nuk ka faj se realisht duhet ti kishte kryer nja 10 vjet pas hekurave.

  Përgjigju
 • Sofi: 26/09/2022 09:27

  Ti duhet te japësh llogari i pari,per vjedhjet,per korrupsionin,per vrasjet,populli i di gjemat e tua,

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘U qëllua me plumb në kraharor’, mjekja zbulon detajet për gjendjen shëndetësore të policit të plagosur në veri të Kosovës

‘U qëllua me plumb në kraharor’, mjekja zbulon detajet për gjendjen shëndetësore të policit të plagosur në veri të Kosovës