Meta viziton të plagosurin nga sulmi në zyrën elektorale të PD: Policia dhe Prokuroria të kapë grupin e strukturuar të këtij akti të rëndë

1618864338_metakavaje.jpg

Presidenti Ilir Meta ka vizituar mbrëmjen e sotme në spital, sekretarin e PD-së në Kavajë, Bledi Okshtuni. Ai mbeti i plagosur si pasojë të shtënave me armë në zyrën elektorale të PD-së në Kavajë.

“Sulmi nga militantë të Rilindjes dhe drejtorë të Bashkisë së Kavajës. Për fat të mirë ai është jashtë rrezikut për jetën. Policis dhe Prokuroria të veprojnë menjëherë për të vënë përpara përgjegjësisë jo vetëm autorin, por edhe grupin e strukturuar që kanë organizuar këtë akt. Historia e zgjedhjeve ë Shijakut dhe Dibrës kanë mbaruar njëherë e përgjithmonë. Shqipëria në 25 prill do e thotë fjalën e saj me qetësi dhe vendosmëri, e rëndësishme të kuptojmë që është moment historik për vendin Të gjithë të respektojmë Kodin Zgjedhor, t’u bëjnë apel përkrahësve të tyre për të mos u përshirë në krime zgjedhore dhe njëkohësisht jemi në një moment kur cdo përpjekje për të përshkallëzuar dhunën mund të rezultojë fatale për ata që e frymëzojnë. Regjimi i patronazhit, spiunimit ka sosur njëherë e përgjithmonë. Shqipëtarët  nuk duhet të vriten me shqiptarët për ata që kanë frikë nga drejtësia. Ato që kanë frikë nga vota e barabartë kanë frikë nga drejtësia që kanë kapur nga fyti për shkak të zullumeve që kanë bërë”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Të shtëna me armë në zyrën elektorale të PD në Kavajë, 1 i plagosur! Basha: Atentat nga një kryeministër që e di se do humbë! Rama: Mos nxit tension, të arrestohet autori! Mister shkaqet


B.K./Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

Ndoka publikon foton me Bashën dhe ironizon: Qesh e ngjesh