"Mikja ime, krenari", Obama lot
në sy kur flet për Michelle

në sy kur flet për Michelle">
Presidenti Barack Obama e mbajti veten për pjesën më të madhe të fjalimit emocional në Çikago të martën në mbrëmje, por kur foli për gruan e tij, Michelle Obama, nuk mundi t’i mbante lotët.
 
“Michelle LaVaughn Robinson nga South Side, për 25 vjet ke qenë jo vetëm gruaja ime dhe nëna e fëmijëve të mi, por edhe shoqja ime më e mirë”, tha presidenti.
 
“Ti more përsipër një rol që nuk e kërkove. Dhe e luajte me hijeshi, me karakter e stil, me humor të mirë. Ti e bëre Shtëpinë e Bardhë një vend që u përket të gjithëve. Dhe një brez i ri e hedh vështrimin më larg, sepse të ka ty si model. Më ke bërë krenar, e ke bërë vendim tim krenar”.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Britania plan për të dërguar predha uraniumi në Ukrainë, reagon Putin: Armë me përbërje bërthamore, Rusia do të reagojë nëse kjo ndodh

Lufta/ Britania plan për të dërguar predha uraniumi në Ukrainë, reagon Putin: Armë me përbërje bërthamore, Rusia do të reagojë nëse kjo ndodh