Milani shkarkon serbin Mihajlovic
trajneri i ri, një tjetër eksperiment

Milani shkarkon serbin Mihajlovic<br />trajneri i ri, një tjetër eksperiment
Milanit i ka sosur durimi për serbin Mihajlovic duke vendosur shkarkimin e tij. Duke parë që rrezikun nga mbetja jashtë Champions League për edicionin tjetër, Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani kanë vendosur të bëjnë një tjetër eksperiment në bankinë duke i dhënë mundësinë trajnerit të të rinjve, Cristian Brocchi.
 
 
Berlusconi dhe Galliani sipas shtypit italian kanë darkuar mbrëmjen e djeshme me Cristian Brocchin duke i dhënë bekimin në stolin kuqezi.
 
Trajneri serb i kuqezinjve mori drejtimin e Milanit në 16 qershor 2015, teksa me kuqezinjtë pas 32 ndeshjeve ndodhet në vendin e 6 me 49 pikë.
 
Shansin e fundit për të dalë me trofe këtë edicion Milani e ka pikërisht përballë rivalit që rezultoi fatal, Juventusit në finalen e Kupës së Italisë, por ky trofe duket se nuk ka shumë rëndësi për kuqezinjtë përpara objektiv Champions League.d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve