Mimoza Kusari-Lila në krye të grupit parlamentar të Vetëvendosjes

Mimoza Kusari-Lila në krye të grupit parlamentar të Vetëvendosjes

Drejtuesja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila

Mimoza Kusari-Lila do të drejtojë grupin paralmentar të Lëvizjes së Vetëvendosjes. Në një njoftim të LVV-së thuhet se në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, nga 51 deputet të pranishëm, 45 kanë votuar pro, ndërsa 2 vota kanë qenë kundër, 2 kanë abstenuar, ndërkohë që 1 fletëvotimi ka qenë e pavlefshme. Sipas Statutit të Lëvizjes Vetëvendosje, kreu i Grupit Parlamentar votohet nga anëtarët e grupit parlamentar dhe zgjidhet nga Këshilli i Përgjithshëm.

“Mimoza Kusari-Lila është ushtruesja e detyrës së Kryesuesit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Në mbledhjen e grupit parlamentar të mbajtur sot, nga deputetët tanë ajo u votua për ta ushtruar këtë detyrë deri në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. Nga 51 deputetë të pranishëm, me 45 vota pro, 2 vota kundër, 3 vota abstenim dhe 1 e zbrazët, znj Kusari-Lila u votua për drejtimin e grupit parlamentar. Sipas Statutit të Lëvizjes Vetëvendosje, shefi i Grupit Parlamentar votohet nga anëtarët e grupit parlamentar dhe zgjidhet nga Këshilli i Përgjithshëm. Mimoza Kusari-Lila është deputetja që sidomos në legjislaturën e fundit ka treguar përkushtim dhe përgjegjësi të lartë në adresimin e çështjeve të rëndësishme për ne dhe për vendin. Asaj i urojmë sukses në detyrën dhe përgjegjësinë e saj të re”, shkruhet në njoftimin e LVV-së.

 

Kujtojmë që në zgjedhjet e fundit parlamentare që u mbajtën më 14 shkurt, Kusari-Lila ka qenë ndër deputetet më të votuara nga lista e VV-së me mbi 50 mijë vota.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë