Ministri Cakaj në Jerusalem në murin e lotëve Çfarë dëshire shprehu ministri mes gurëve?

Ministri  Cakaj në Jerusalem në murin e lotëve Çfarë dëshire shprehu ministri mes gurëve?

Ministri Cakaj në murin e lotëve në Jeruzalem

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj nisi një vizitë zyrtare në Izrael dhe në një foto të postuar në rrjetet sociale shihet në Murin Perëndimor të vjetër të Jeruzalemit.

Cakaj vizitoi Murin Perëndimor në Qytetin e Vjetër të Jeruzalemit , në praninë e shefit të Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, ambasadorit Dan Oryan.

Tempulli i Jerusalemit ose siç quhet ndryshe “Shtëpia e Shenjtë”, është ndërtesa fetare e ndërtuar nga hebrenjtë për të strehuar arkën e besëlidhjes.

Në foto janë Shefi i Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, ambasadori Dan Oryan, ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, ministri Gent Cakaj dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Cana.

Ministri Cakaj në Jeruzalem

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit