Ministria e Jashtme jep lajmin e mirë për shqiptarët që udhëtojnë drejt shtetit turk! Turqia heq të gjitha kufizimet e lëvizjes

Ministria e Jashtme jep lajmin e mirë për shqiptarët që udhëtojnë drejt shtetit turk! Turqia heq të gjitha kufizimet e lëvizjes

Flamuri turk dhe shqiptarë

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë qytetarët shqiptarë që do udhëtojnë drejt shtetit turk.

Nga data 1 qershor Turqia ka hequr të gjitha kufizimet e lëvizjes të vendosura si pasojë e situatës së COVID-19.

Ndërkohë bëhet e ditur se kufizimet e lëvizjes janë hequr për çfarëdolloj arsyeje udhëtimi drejt Turqisë kështu të gjithë ju që keni planifikuar udhëtimet turistike ju mbetet vetëm të bëni valixhet gati.

Gjithashtu ministria ka ndarë dhe njëherë të gjithë informacionin e nevojshëm për të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë jashtë vendit për masat dhe dokumentacionin e nevojshëm që nevojitet sipas protokollove të vendosura nga BE.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ngjarja tragjike në Lushnjë, Bardhi: Ngushëllime familjarëve të viktimave, uroj shërim të shpejtë për deputetin Çela

Ngjarja tragjike në Lushnjë, Bardhi: Ngushëllime familjarëve të viktimave, uroj shërim të shpejtë për deputetin Çela