Ministria e Jashtme: Në 4 orë kanë kaluar 1300 qytetarë në Kakavijë

Ministria e jashtme raporton se për 4 orë kanë kaluar mbi 1300 persona në pikën kufitare të Kakavijës. "Nga ora 14-18 kanë kaluar mbi 1300 persona", shkruan ministria e Jashtme.

Pas ngritjes së shqetësimit nga Report Tv janë vënë në lëvizje autoritetet për të zgjidhur problemin e qytetarëve, të cilët prej tre ditësh presin në rrugë për të kaluar në tokën greke.

Mes tyre ka shumë fëmijë, të moshuar dhe persona me probleme shëndetësore, që qëndrimi në rrugë prej tre ditësh ka vështirësues edhe më tepër gjendjen e tyre.


Lajmi kryesor:

S'ka marrëveshje mes Shqipërisë e Greqisë për radhët në Kakavijë! Pala greke mbyll kufirin në 22:00, rifillon nesër në 06:00! Qytetarët mbeten në rrugë, për 8 orë kaluan 1800 shtetas


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?×

Lajmi i fundit

John

Sot 'shpëtoi' nga kampi i ferrit Al-Hol, kush është nëna e 3 fëmijëve Floresha Rasha! Në 2014 burri iu vra me snajper në Siri