Ministrja e Jashtme e Kosovës takim me Emisarin e Kancelarit gjerman për Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Jashtme e Kosovës takim me Emisarin e Kancelarit gjerman për Ballkanin Perëndimor

Ministrja Donika Gërvalla

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës nëpërmjet një komunikimi zyrtar ka njoftuar se Ministrja Donika Gërvalla në orën19:00 do të ketë një takim me Emisarin gjerman Manuel Sarrazin, gjithashtu në njoftimin zyrtar thuhet se pas takmit do të ketë deklaratë për mediat.

“Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla do të pres sot në takim të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor z. Manuel Sarrazin. Pas takimit, Gërvalla dhe Sarrazi do të japin deklaratë për media”, thuhej në komunikimin zyrtar.

Emisari gjerman, Sarrazin, ka qëndruar edhe në Serbi ku ka pasur takime me liderët shtetërorë atje.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Raportimet mbi lidhjet e dyshuara të presidentit Vuçiç me grupe kriminale ngrenë pikëpyetje në Shtetet e Bashkuara

Raportimet mbi lidhjet e dyshuara të presidentit Vuçiç me grupe kriminale ngrenë pikëpyetje në Shtetet e Bashkuara