Ministrja Xhaçka kujton sot 30-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në OSBE: U ndërtuam mbi rrënojat e komunizmit, sot jemi shtet modern

Përmes një mesazhi në “Facebook”, shoqëruar dhe me video, ministrja Xhakça thekson se në këto 30 vite Shqipëria u ndërtua mbi rrënojat e komunizmit, duke u kthyer në një shtet modern.

“30 vite anëtare e OSBE-së! 30 vite që e kanë parë Shqipërinë të ndërtohej mbi rrënojat e komunizmit, duke u kthyer në një shtet modern i cili pati kryesine e OSBE-së gjatë vitit 2020, një eksportues i sigurisë në rajon dhe më gjerë, një anëtar i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për vitet 2022-2023!”, shkruan ministrja Xhaçka.

 

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?

Komento

Komente

  • Jani: 19/06/2021 19:16

    Rrenojat e sateme

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarret aktive në vend, Ministria e Mbrojtjes: Situata e normalizuar nga veri në jug, vatrat nuk paraqesin rrezik! Përmirësohet situata në Karaburun