Ministrja e re e Financave i merr 
këshilltarët nga SHIK i Gazidedes

Ministrja e re e Financave i merr <br />këshilltarët nga SHIK i Gazidedes
Ministrja e Financave Helga Vukaj ka nisur punë duke ndërruar menjëherë kabinetin.

Burime nga dikasteri tregojnë se dy prej figurave të reja që ministrja ka sjelle me vete, janë Jeton Osmani dhe Renald Rista.

Jeton Osmani ka qenë kryetar dege në Shërbimin Informativ të Bashkim Gaizdedes, në vitin ’97.

Ndërsa Renald Rista, u përfol për skandalin e tatimeve në 2013, kur u denoncua në Prokurori nga Drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, për zhdukjen e 4 milionë deklaratave tatimore të bizneseve.

Ai u mor nën hetim nga Prokuroria, por në deklaratat e tij, akuzoi drejtoreshën për fshirjen e informacioneve. Tashmë, ai është punësuar nga ministrja e re e Financave, Helga Vukaj, pranë departamentit të IT./Lexo.al

CV e Jeton Osmanit:

cv

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kuvendi miraton me 70 vota pro ligjin për tatimin mbi të ardhurat

Kuvendi miraton me 70 vota pro ligjin për tatimin mbi të ardhurat