Ministrja Nikolla në Kinë: Ndihmë financiare për përmiresimin e kushteve të arsimit

Ministrja e Arsimit dhe e Sportit, Lindita Nikolla, dha një intervistë të posaçme të mërkurën në Tianjin për redaksinë e gjuhës shqipe të Radios së Jashtme të Kinës (CRI). Gjatë intervistës, Nikolla foli per gjendjen e arsimit në Shqipëri dhe per masat e qeverisë shqiptare për ngritjen e nivelit të arsimit bazë dhe atij të lartë në vend.
Ministrja shqiptare e Arsimit theksoi  se gjatë takimit mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij kinez, Li Keqiang, u njoftua dhënia nga qeveria kineze e një ndihme financiare për qeverinë shqiptare, qe do të përdoret për përmirësimin e kushteve të arsimit në Shqipëri. /ATSH/

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?



×

Lajmi i fundit

Tabaku depoziton amendamentin me ndryshimet e ligjit: Të aplikohet 0% tatim fitimi për profesionet e lira dhe biznesin e vogël deri në vitin 2029