Miqësorja e dytë për U-19/ Kosova mposht 2-5 Shqipërinë në 'Arena Egnatia'

Miqësorja e dytë për U-19/ Kosova mposht 2-5 Shqipërinë në 'Arena Egnatia'

Moment nga ndeshja

Shqipëria U-19 zhvilloi sot ndeshjen e dytë miqësore ndaj Kosovës U-19 në stadiumin “Egnatia Arena”. Dardanët triumfuan në këtë sfidë me rezultatin 5-2.

Trajneri Julian Ahmataj e nisi me këtë formacion titullar sfidën ndaj Kosovës U-19: Amarildo Dervishaj (GK), Kleo Shpuza, Fabjan Perndreca (C), Antonis Dama, Adi Kurti, Jordi Jaku, Dean Vranici, Briajan Gjyla, Ron Hasani, Frederik Tosku dhe Flavio Sulejmani.

Ndeshja nisi mirë për Kosovën U-19 që realizoi golin e parë që në minutën e 10-të me Eliot Selishta. Dardanët dyfishuan rezultatin menjëherë me Leart Hotin në minutën e 12-të, ndërsa golin e tretë e realizoi sërish Eliot Selishta në të 27-ën. Shqipëria pas disa rasteve të mira gjeti rrugën e rrjetës vetëm në fundin e pjesës së parë, në kohën shtesë me Flavio Sulejmanin.

Pjesa e parë u mbyll 1-3. Në fraksionin e dytë kuqezinjtë shënuan golin e dytë në minutën e 77-të me Frederik Toskun. Megjithatë Kosova U-19 shënoi edhe dy gola të tjerë deri në fundin e takimit me Elvaris Suplja dhe Medin Gashi.

Kjo ishte miqësorja e dytë e Shqipërisë U-19 me Kosovën U-19, teksa këto sfida ishin të vlefshme për stafin teknik për të parë gjendjen e lojtarëve, teksa fokusi i përgatitjeve është te kualifikues për Kampionatin Europian U-19 “Rumani 2025”.

 Në shortin e hedhur në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, Shqipëria U-19 u pozicionua në Grupin 11 së bashku me Izraelin, Danimarkën dhe Irlandën e Veriut, ndërsa ndeshjet do të luhen në muajin nëntor të këtij viti.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Jennifer Aniston i del në mbrojtje Kamala Harris, kritikon kandidatin për zëvendës President: Lutem që vajza juaj të ketë fatin të lindë fëmijë

Jennifer Aniston i del në mbrojtje Kamala Harris, kritikon kandidatin për zëvendës President: Lutem që vajza juaj të ketë fatin të lindë fëmijë