Mjekët shokohen nga mushkëritë blozë të duhanpirësit (VIDEO)

Foto nga mushkëritë e dëmtuara

Pamje tronditëse janë bërë virale në rrjet që tregojnë mushkëritë e nxira nga një duhanpirës, i cili e konsumoi për 30 vite rresht.

Në vend që të ishin ngjyrë rozë, mushkëritë kishin ngjyrë qymyri nga mbetjet e duhanit gjatë dekadave.

Mjekët nga spitali "Wuxi People" në Kinë, nxorën organet e një 52-vjeçari, i cili kishte shumë sëmundje në mushkëri, pasi ai vdiq.

Videoja e regjistruar konsiderohet si "reklama më të mirë kundër pirjes së duhanit."

Pacienti kishte vendosur të dhuronte organet pas vdekjes, por mjekët kuptuan shumë shpejt se nuk mund t’i përdornin.

Sipas mjekëve, pacienti ka pirë rreth një pako cigare në ditë, bazuar në gjendjen e organeve.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

  • Kafsha: 19/11/2019 20:06

    Shtetit po ti interesoje shendeti i robve i ngre cmimet e alkolit dhe duhanit aq sa robt të mos munden ti blejne. Bejeni duhanin 20 euro paketa e do shikoni askush nuk do e pije me

    Përgjigju