Mjeku Arjan Harxhi në Turqi me COVID-19, bashkëshortja: E kemi çuar me shpenzimet tona, asgjë nga shteti

Erjona Shehu dhe Arjan Harxhi

Drejtori dhe mjeku i spitalit COVID-3, Arjan Harxhi pasi është prekur nga koronavirusi është nisur drejt Turqisë ku aktualisht edhe po qëndron atje, me qëllim kurimin e tij.

Ndërkohë bashkëshortja e tij Erjona Shehu, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, i ka dhënë një përgjigje lajmeve të pavërteta për sa i përket shpenzimet për kurimin e doktorit, ku ajo theksoi se ato po i përballon familja e tij dhe jo fondet e Ministrisë së Shëndetësisë.

Shehu e revoltuar, shkruan se në asnjë moment nuk është prekur fondi i taksapaguesve shqiptarë, për kurimin e doktorit.

“Kushdo lëtyre politike, që ka dashur të përfitojë nga ky lajm i gënjeshtërt i them: Ju kam lenë Zotin!”, shkruan Shehu.

Ajo në fund të postimit ka shprehur mirënjohjen ndaj të gjithë njerëzve të cilët i kanë qëndruar pranë, në këtë moment të vështirë.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento

Komente

 • Vloraaa: 18/01/2021 21:56

  Te dy njerez shume te respektuar.Sherim te shpejte Doktorit

  Përgjigju
 • Meli: 18/01/2021 19:05

  Po ti moj zonje shiko te te sherohet burri per te miren e familjes dhe te ketyre pis njerezve qe kur vene ne duart e doktorevr behen si pula te lagura. Dhe sigurisht kjo ndodh me njerezit pa dinjitet me letyra, prandaj mos u merr me ta se nuk ja vlen te harxhosh kohe nga e jetes tende. Sherim te shpejte doktorit e paste jeten e gjate.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ndryshon Reforma në Drejtësi, në dorë të SPAK vetëm ‘peshqit’ e mëdhenj, caktohet paga e hetuesve të BKH, lehtësohen Gjykata e Lartë e Kushtetuesja