Mjetet luksoze kthejnë rrugët në pistë për gara shpejtësie, 9 të dehur në pranga

9 shoferë të arrestuar dhe 49 leje drejtimi të pezulluar është bilanci i aksionit të Policisë Rrugore në rrugët e Tiranës dhe në autostradën Tiranë-Durrës gjatë kontrolleve të 24 orëve të fundit.

Por paçka aksioneve të vazhdueshme përgjatë fundjavave shoferët duket se as nuk i përfillin penalitetet e policisë duke i përdorur rrugët si pistë garash. Vetëm mbrëmë katër mjete luksoze janë gjobitur pasi ata kanë qarkulluar me shpejtësi 150-180-185 dhe 196 km/h kur shpejtësia e lejuar varion nga 60-90 km.

Polici: Edhe për një sekondë e le
Shoferi: Nuk kam frymë

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

  • Naimi: 07/04/2018 10:21

    Dihet se kush i posedojne keto mjete.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro, shqiptari që themeloi Egjiptin e ri