Mjeti i tyre lundrues u fundos, policia kufitare e Portit të Durrësit shpëton dy pjesëtarët e ekuipazhit

Mjeti i tyre lundrues u fundos, policia kufitare e Portit të Durrësit shpëton dy pjesëtarët e ekuipazhit

Mjeti lundrues, i fundosur

DURRËS – Dy persona, pjesëtarë të ekuipazhit të një mjeti lundrues (cisternë uji) janë shpëtuar nga Policia Kufitare e Durrësit pasi po iu rrezikohej jeta në det prej dallgëve dhe erës së fortë.

Gjatë përpjekjes së rimorkiatorit për ta tërhequr, mjeti lundrues është fundosu për shkak të dallgëve të larta dhe erës së fortë.

Pas njoftimit, shërbimet e policisë kufitare kanë ndërhyrë dhe iu kanë ardhur në ndihmë, 27 vjeçarit, J.A dhe 64 vjeçarit M.T të dy banues në Durrës, pjesëtarë të ekuipazhit të mjetit lundrues (çisternë uji).

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke:  Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke: Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE