Momente paniku në botërorin e notit në Budapest, sportistes i bie të fikët e përfundon në fund pishinës

Momente paniku në botërorin e notit në Budapest, sportistes i bie të fikët e përfundon në fund pishinës

Momenti i shpëtimit

Momente paniku janë regjistruar ditën e sotme në botërorin e notit në Budapest. Anita Alvarez, 25-vjeçarja nga SHBA, në fund të stërvitjes së saj të notit të sinkronizuar ka përfunduar në fund të pishinës për gati rreth dhjetë sekonda. 

Askush nuk e vuri re, përveç trajneres së saj, e cili është zhytur menjëherë në ujë, për t;i dhënë ndihmën e parë. 

Pasi shpëtohet, ajo u është dorëzuarr në mënyrë të sigurt mjekëve ndihmës në anë të pishinës.

Anita fatmirësisht është mirë dhe është shënruar pas gjendjes së të fiktit të shkaktuar nga vapa e madhe dhe stresi i akumuluar.

r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • eni: 23/06/2022 13:32

    ketu ne shqiperi eventet sportive te notit zhvillohen pa staf mjekesor dhe pa as nje kuti ndihme te shpejte.federata e notit vetem vjedh lek nga sportistet dhe ben qoka vetem per ata qe ndajne gjysmat me ta. turp

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

SHBA: Armëpushimi në Gaza përfundoi për shkak të Hamasit

SHBA: Armëpushimi në Gaza përfundoi për shkak të Hamasit