Monitoruesi i të Drejtave Njerëzore:
ISIS ka vrarë 770 ushtarë Irakianë

Monitoruesi i të Drejtave Njerëzore:<br />ISIS ka vrarë 770 ushtarë Irakianë
ISIS ka vrarë 770 ushtarë Irakianë të cilët ishin marrë peng pas hyrjes së ekstremistëve islamik në një bazë ushtarake në veri të Bagdadit në Korrik.
 
Ky lajm behet me dije nga Monitoruesit e të Drejtave Njerëzore dhe mendohet se është një nga krimet më të rënda të bërë nga grupi i ISIS. Incidenti është shënuar në Kampin Speicher, ish bazë e dikurshme e ushtrisë amerikane.
 
Sipas specialistëve të Monitoruesve të të Drejtave Njerëzore ky është një rast i frikshëm dhe abuzimi masiv nga të ashtuquajturit drejtues të Shtetit Islamik, në një shkallë të lartë të krimit kundër njerëzimit.
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën