Morën peng me ‘BMWX6’ 30 vjeçarin për borxhin 6 mijë paundësh për drogën në Britani! Gjykata e Durrësit lë në burg 3 të arrestuarit

Morën peng me ‘BMWX6’ 30 vjeçarin për borxhin 6 mijë paundësh për drogën në Britani! Gjykata e Durrësit lë në burg 3 të arrestuarit

Blerim Hanku dhe Iljaz Kotarja

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 3 të arrestuarit për pengmarrjen e Blerim Hankut, ngjarje e ndodhur në 28 nëntor. Në burg janë lënë autorët Jurgen Delia, Geri Cano banues në Durrës si dhe Iljaz Kotarja banues në Tiranë.

E gjithë ngjarja dyshohet se ka ndodhur për një borxh prej 6 mijë paundësh që një person i tretë i kishte Iljaz Kotores dhe Blerim Hanku i kishte dalë garant. Mësohet se Kotorja dhe Hanku njiheshin më parë me njëri tjetrin pasi kishin qenë të dy të dënuar në Britaninë e Madhe për trafik të lëndëve narkotike.

30-vjeçari Hanku, me origjinë nga Dibra, kishte ndërhyrë për njohjen e mikut të tij të vjetër të qelisë me një tjetër person, për kryerjen e shpërndarjes dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Ai kishte dalë garant për punën e trafikut të drogës. Megjithatë punën, me sa duket, nuk kanë shkuar sipas parashikimeve dhe personi i tretë i përfshirë në ngjarje nuk i ka sjell paratë prej 6 mijë pound Iljaz Kotorjas. Në këto kushte, 27-vjeçari nga Paskuqani ka nisur t'i bëj presion Blerim Hankut për t'iu dhënë paratë, të cilin e akuzonte se ishte personi që duhej t'ia jepte pasi nuk po gjente dot personin real që ia kishte borxh.

Autorët, me një makinë tip “BMËX5” kanë gjetur vendndodhjen e Hankut dhe e kanë futur me dhunë në makinë. Policia bëri të mundur lokalizimin e makinës dhe arrestoi 3 personat në afërsi të Shkozetit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Peje Gjakova: 30/11/2023 17:29

    Dikur ishte epoka vlores pastaj e shkodres me pas e fierit Tani e paska rradhen kuksi kudo kukes neper media e sherre e trafiqe E krime spo e leshon stafeten .... nga bashkia tek trafiqet e te metamorfoza kuksi ri ka bo ndryshime ka qit trenin rruge makine

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)