Mos merrni vendime drastike për dashurinë, çfarë thonë yjet për ju sot

Mos merrni vendime drastike për dashurinë, çfarë thonë yjet për ju sot

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të martën Hënën së bashku me Marsin, Diellin dhe Mërkurin në aspektin e vlefshëm përfaqëson një avantazh të madh. Tani do të keni sundim të lirë për të realizuar projektet tuaja të punës në paqe. Do të ketë një mënyrë për të marrë një kënaqësi të madhe edhe nga pikëpamja ekonomike.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të martën do të keni Jupiterin në shenjën tuaj, vetëm atëherë shumë çështje të pazgjidhura do të gjejnë një zgjidhje përfundimtare. Deri atëherë do të detyroheni të luftoni pak për të gjetur njëfarë stabiliteti edhe në nivelin emocional.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të martën nëse java e kaluar u karakterizua me shumë tension, edhe java aktuale filloi me dyshime të mëdha. Nuk është e lehtë të kuptosh se në cilën rrugë dëshiron të shkosh tani. Je si një varkë në mëshirën e dallgëve që ka humbur busullën.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të martën ajo që mungon tani është gjendja jote fizike. Jeni shumë të lodhur ndoshta sepse keni shumë hekura në zjarr dhe nuk po menaxhoni gjithçka me qetësinë e nevojshme. Në dashuri nuk është koha për të marrë vendime të rëndësishme, edhe sepse gjithçka do të jetë më e qartë për ju vetëm në dhjetor.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të martën shpesh keni tendencën të dëshironi të jeni protagonistë duke vënë gjithçka dhe të gjithë kundër vetes. Në këtë mënyrë ju nuk bëni gjë tjetër veçse krijoni armiq të rinj ose rrezikoni të dukeni arrogantë dhe mendjemadh. Vetëbesimi i tepërt shpesh çon në marrjen e zgjedhjeve vërtet të rrezikshme që mund të komplikojnë jetën tuaj.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të martën dita e ardhshme do t'ju shohë shumë të lodhur dhe të zënë. Shumë prej jush do të mbërrijnë në fund të mbrëmjes vërtet të rraskapitur për shkak të shumë angazhimeve. Ndoshta duhet të mësoni se si të thoni jo në mënyrë që të mos mbingarkoni veten me angazhime.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të martën nuk ka nevojë të merrni vendime drastike sidomos kur bëhet fjalë për dashurinë. Së shpejti do të jeni në gjendje të mbështeteni në mbështetjen themelore të Venusit, e cila mund të rregullojë gjërat dhe të anulojë shumë tensione që po ndodhin me partnerin tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të martën me këta yje do të mund të shpresoni të gjeni dashurinë. Kjo vlen veçanërisht për ata njerëz që së fundmi janë ndarë dhe tani janë në kërkim të një shpirti binjak. Tashmë në dhjetor dashuria do të buzëqeshë sërish edhe për ata çifte që janë ndarë gjatë verës ose kanë pasur momente të shpeshta tensioni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të martën mënyra juaj e të bërit të gjërave dhe qëndrimi juaj për të qenë fitues të vërtetë mund të irritojë dhe ngjall zili nga ana e të tjerëve. Mundohuni të vishni një fytyrë të mirë dhe të mos bini në disa kurthe. Mundohuni të mos kapeni nga krenaria apo dëshira e tepruar për të treguar se jeni superior.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të martën dikush mund të përpiqet të keqinterpretojë qëllimet tuaja dhe kështu të përfundojë në përplasje me planet tuaja. Në këtë fazë ju jeni shumë të zemëruar dhe nuk mund t'i toleroni ata njerëz që nga paaftësia ose besimi i keq përpiqen të vënë në dyshim planet tuaja.

 

 

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të martën nëse është e vërtetë ditët e fundit të nëntorit ishte mjaft i ndërlikuar për ju, pjesa e fundit e nëntorit dhe muaji dhjetor sigurisht që do të jenë shumë më qetësuese nga shumë njerëz. Dhjetori do të jetë muaji i duhur për të planifikuar diçka të rëndësishme për të ardhmen tuaj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të martën në këtë moment mund të ndodhë që të grindeni shumë me dikë që nuk i ndan idetë tuaja. Nuk është e vërtetë që ka një zgjidhje për çdo problem. Ndonjëherë duhet ta pranosh realitetin dhe ta pranosh ashtu siç është. Saturni, Jupiteri dhe Venusi janë në një aspekt pozitiv dhe do t'i shpërblejnë zgjedhjet tuaja edhe kur ato mund të duken plotësisht të rrezikshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'S'do e harroj kurrë këtë gol', Asllani: Tani do qeras të gjithë shokët te Interi! Faqet e para të mediave italiane flasin për shqiptarin

'S'do e harroj kurrë këtë gol', Asllani: Tani do qeras të gjithë shokët te Interi! Faqet e para të mediave italiane flasin për shqiptarin