Moska: 265 ushtarë ukrainas ulën armët dhe u dorëzuan në fabrikën e çelikut në Mariupol

Moska: 265 ushtarë ukrainas ulën armët dhe u dorëzuan në fabrikën e çelikut në Mariupol

“265 ushtarë ukrainas në fabrikën e çelikut Azovstal janë dorëzuar deri më tani tek forcat ruse”, ky është njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes së Moskës, e cila tha gjithashtu se 51 prej tyre janë plagosur rëndë. 

“Ata ulën armët dhe u dorëzuan”, tha Ministria, sipas raportimeve të mediave ruse.

Të gjithë të plagosurit u transferuan në spitalin Novoazovsk në Republikën e vetëshpallur të Donetskut.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Duma ruse nesër mund të ndalojë shkëmbimin e pengjeve të luftës: Ata janë kriminelë nazistë! Ukraina: Pezullohen negociatat me Rusinë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Eurodeputeti: Kosova ka paguar me gjak lirinë e saj, të vetmit në Ballkan që nuk gëzojnë liberalizimin e vizave