Moska në SHBA: Ne sponsorizojmë terrorizmin? Rrezik përçarjeje

Moska në SHBA: Ne sponsorizojmë terrorizmin? Rrezik përçarjeje

Moska thotë se marrëdhëniet me SHBA-në do të rrezikoheshin të prisheshin nëse Rusia cilësohej si sponsor i terrorizmit. Një zyrtar i lartë i ministrisë së jashtme, Alexander Darchiyev, tha për TASS, duke iu referuar një nisme legjislative që po shqyrtohet nga Senati.


Lajmi kryesor:

Lufta/Zelensky i kërkon BE-së të kufizojë vizat për rusët! Blinken: Moska duhet të respektojë të drejtat e të burgosurve të luftës


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Berat/ Ishte duke mbledhur arra, 68-vjeçari rrëzohet nga pema dhe humb jetën

Berat/ Ishte duke mbledhur arra, 68-vjeçari rrëzohet nga pema dhe humb jetën