Moska: Plani i diversantëve të Kievit për të hyrë në Belgorod dështoi

Moska: Plani i diversantëve të Kievit për të hyrë në Belgorod dështoi

Njësitë e Distriktit Ushtarak Perëndimor Rus dhe Shërbimit Kufitar "deshtuan një përpjekje të diversantëve ukrainas për të kaluar një lumë pranë Novaya Tavolzhanka dhe për të depërtuar në rajonin e Belgorodit". Kështu njoftoi sot Ministria ruse e Mbrojtjes, duke saktësuar se “kundër tyre është hedhur një predhë artilerie, duke i detyruar të tërhiqen”. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Belgorod, urdhër për evakuimin e civilëve! Kievi: Kjo tregon të ardhmen e Rusisë! Zelensky: Janë vrarë mbi 500 fëmijë ukrainas nga rusët


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori