Moska thërret ambasadorët, do dëbojë 24 diplomatë italianë dhe 34 francezë

Moska thërret ambasadorët, do dëbojë 24 diplomatë italianë dhe 34 francezë

Qeveria ruse do t'i komunikojë vendimin për dëbimin e 24 diplomatëve italianë, Ambasadorit italian Giorgio Starace i thirrur nga Ministria e Jashtme ruse.

Raportohet se Rusia ka vendosur gjithashtu të dëbojë edhe 34 diplomatë francezë, të cilët do të duhen të largohen nga Rusia brenda dy javësh.


Lajmi kryesor:

Rihapet ambasada e SHBA në Kiev! Komandantët ende brenda fabrikës së çelikut! Erdogan për Suedinë dhe Finlandën: Strehojnë terroristë! Zelensky kërkon zgjatjen e ligjit ushtarak


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku sërish me probleme shëndetësore, shtrohet në spital në Romë

Papa Françesku sërish me probleme shëndetësore, shtrohet në spital në Romë