Moska: Vetëm pas gjyqit mund të ketë shkëmbim të burgosurve të fabrikës së çelikut në Mariupol

Moska: Vetëm pas gjyqit mund të ketë shkëmbim të burgosurve të fabrikës së çelikut në Mariupol

Zëvendësministri i Jashtëm rus Andrei Rudenko tha se do të jetë e mundur të diskutohet për shkëmbimin e luftëtarëve ukrainas që u dorëzuan në fabrikën e çelikut Azovstal vetëm pasi të dalin në gjyq.

"Para kësaj, të gjitha bisedat për shkëmbimin janë të parakohshme," u tha Rudenko gazetarëve, duke iu përgjigjur pyetjes nëse Rusia do të konsiderojë shkëmbimin e ushtarit Vadim Shishimarin, i dënuar në Ukrainë. Këtë e bën të ditur agjencia ruse Interfax.


Lajmi kryesor:

Kievi ‘sulmon’ NATO-n: E përçarë, nuk bën asgjë për të na mbështetur! Separatistët pro-rusë: Severodonetsk i rrethuar


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Dëshmia e profesorit të famshëm: Në mëngjesin e asaj nate që fjeta bashkë me Enverin në një dhomë, ai shikonte një vajzë tej dritares e më tha është e kolme, është nxënësja ime dhe…

Dëshmia e profesorit të famshëm: Në mëngjesin e asaj nate që fjeta bashkë me Enverin në një dhomë, ai shikonte një vajzë tej dritares e më tha është e kolme, është nxënësja ime dhe…