Mot ekstremisht i ftohtë me temperatura deri në -12°C, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Mot ekstremisht i ftohtë me temperatura deri në -12°C, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Nga mot me temperatura në ulje dhe me kthjellime, do të ndikohet vendi ynë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë polare do të diktojnë orët e para të ditës mot të kthjellët, por ekstremisht të ftohtë në të gjithë vendin tonë.

Parashikohet që pasditja dhe kryesisht mbrëmja të shtoj vranësirat në jug-juglindje por nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë negative gjatë gjithë 24-orëshit në zonat lindore. Temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga –12°C deri në 8°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3-4 Ballë.

Rajoni dhe Europa

Moti – E diel, 23 janar 2022

Europa Qëndrore dhe Europa Juglindore vijojnë me vranësira të dendura dhe reshje dëbore. Po ashtu veriu i kontinetit mbeten në ndikimin e moti të acart dhe dëborës. Ndërsa kthjellimet do të përfshijnë pjesërisht Rajonin e Mesdheut, Gadishullin Iberik dhe Ishujt Britanikë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës