Mot me diell dhe kthjellime, sa parashikohen të jenë temperaturat gjatë ditës së sotme

Mot me diell dhe kthjellime, sa parashikohen të jenë temperaturat gjatë ditës së sotme

Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të thata nga perëndimi.

Parashikohet që të kemi mot me diell në të gjithë territorin me vranësira të pakta kalimtare në zonat malore në lindje të vendit.

Era do të fryjë e lehtë nga veriu me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa temperaturat pritet të pësojnë rritje në mesditë. Temperatura më e ulët pritet të regjistrohet në Korçë me -1 gradë celcius ndërsa më e larta, në Gjirokastër e Sarandë me 21 gradë celcius.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin