Moti i keq/ Dëmtohen serat në Durrës, probleme nga rrëshqitja e dheut në rrugën Kukës-Shishtavec (FOTO)

Serat e dëmtuara nga moti i keq në Durrës

Moti i keq ka shkatuar dëmë në zona të ndryshme të vendit përgjatë mbrëmjes së djeshme. Stuhitë e forta të erës kanë shkatuar dëmtime në tre sera xhami në zonën e Durrësit.

Report Tv mëson se nga kjo ngjarje nuk ka pasur dëme në njerëz pasi tabakët e xhamit janë zhvendosur jashtë serës, ndërkohë që dëmet financiare janë të mëdha.

Serat e dëmtuara nga moti i keq në Durrës

Ndërkohë që probleme nga moti i keq janë shfaqur edhe në aksin rrugor Kukës-Shishtavec. Një rrëshqitje dheu në këtë aks rrugor ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve. Rreziku nga kjo situatë vahzdon të jetë prezent për shkak se në këtë aks rrugor mungojnë rrjetat e telave mbrojtëse nga rënia e gurëve, ndaj kalimi në këtë rrugë paraqitet me rrezik.

Rrëshqitja e dherave në aksin Kukës - Shishtavec

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë