Moti i keq me erë të fortë në Lezhë, rrëzohet një pemë në rrugën Lezhë-Laç, probleme me qarkullimin e mjeteve! Dëmtohen linjat elektrike, pa drita disa fshatra

Moti i keq me erë të fortë që ka përfshirë rajonin e Lezhës prej mëngjesit të kësaj të diele, ka sjellë problemet e para.

Një pemë është rrezuar në rrugën Lezhë-Laç, pranë fshatit Gajush, duke vështirësuar qarkullimin e mjeteve në njërin krah të lëvizjes. Gjithashtu era e forte ka dëmtuar edhe linjat elektrike, duke sjell mungesë energjie në disa zona, në fshatrat e Zadrimës, Balldrenit dhe disa fshatra të njësisë administrative Shëngjin.

Grupet e punës të OSHEE ndodhen në terren dhe po punojnë për riparimin e defekteve me qëllim rikthimin e energjisë në zonat ku aktualisht mungon.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës