Moti i keq në Durrës, ndalohet lundrimi mjeteve të vogla të peshkimit

Moti i keq me stuhi dhe erë ka përfshirë vendin, ku në Durrës është ndaluar që nga mbrëmja e së enjtes lundrimi i mjeteve të vogla dhe peshkarexhave të peshkimit. Kapiteneria e Portit të Durrësit bën të ditur se lundrimi i trageteve ka vijuar sipas grafikut, pa pasur shtyrje të orareve.

Kapiteneria e Portit të Durrësit thotë se nga mbrëmja nis përmirësimi informojnë nga kapitenaria e Durrësit.

Ndërkohë, në qytetin e Durrësit nuk raportohet për probleme nga reshjet e shiut.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?