Moti i keq në Vlorë, rrëzohen disa pemë në pyllin e Sodës! Ende pa drita baza ushtarake e Pashalimanit, Orikumi dhe Radhima

Moti i keq në Vlorë, rrëzohen disa pemë në pyllin e Sodës! Ende pa drita baza ushtarake e Pashalimanit, Orikumi dhe Radhima

Moti i keq, shoqëruar me ere të fortë, kryesisht gjatë ditës së djeshme, ka shkaktuar probleme në Vlorë. Pemë janë rrezuar në pyllin e Sodës, ndërsa është dëmtuar edhe fusha sportive në lungomare. Dëme të vogla janë shkaktuar edhe në qytet. Ndërkohë për shkak të rrëzimit të shtyllës së tensionit të lartë në Pashaliman, pa energji do të vijojnë të jenë baza ushtarake e Pashalimanit dhe po ashtu edhe Orikumi dhe Radhima. Remonti dhe rivendosja e shtyllës paraqet vështirësi për shkak të terrenit, ndërsa shtylla ndodhet në kënetë.


Lajmi kryesor:

Moti i keq, bllokohet puna në Portin e Shëngjinit! Dallgët 7 deri në 8 ballë, pezullohet lundrimi në det! Orikumi dhe Radhima ende pa drita


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Kriza energjetike, Bejtja: Qytetarët mund të jetojnë me më pak energji! Elezaj: Po kryhet vjedhje me barbari! Qeveria keqmenaxhon me dashje

Kriza energjetike, Bejtja: Qytetarët mund të jetojnë me më pak energji! Elezaj: Po kryhet vjedhje me barbari! Qeveria keqmenaxhon me dashje