Në Obot qarkullimi vetëm me varka të larta,Bushati e Xhaçka:Qeveria në gadishmëri

Në Obot qarkullimi vetëm me varka të larta,Bushati e Xhaçka:Qeveria në gadishmëri

Si pasojë e motit të keq, është rënduar situata ne qarkun e Shkodrës. Administratori i Njësisë Ana e Malit, Arben Ceni ka folur për situatën në Obot. Situata e përmbytjeve është vështirësuar, moti i keq nuk lejon lëvizjen e mjeteve lundruese. Ceni e ka cilësuar vizitën e ministres Xhaçka dhe Bushati si një show politik. Ai thotë që banorët kanë 3 ditë që janë braktisur dhe lëvizja e tyre nuk bëhet as me mjete lundruese pasi duhen varka më të larta. 
Ceni i ka cilësuar postimet e kryeministrit Rama në Facebook si qesharake.

“Shkodra një Katalonjë, kemi resurse mjaftueshëm, Rama të merret me Osumin e Vjosën, Edi Rama se nese e ka braktisur qytetin e Shkodrës, ne si banorë të marrim autonominë.”,

Arben Ceni, administratori i Njësisë Ana e Malit.


Ndërkohë ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka së bashku me ministrin Ditmir Bushati kanë shkuar në zonën e Dajçit. Janë takuar me deputetin e partisë Demokratike Romeo Gurakuqi.
Gurakuqi ka kërkuar prezencë të shtetit në zonat e përmbytura dhe sigurimin e bazës ushqimore.
Ministri Bushati dhe ministrja Xhaçka kanë deklaruar se të gjtha strukturat e shtetit janë në gadishmëri për të përballuar situatën.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Gjendesh pranë vendngjarjes?

Na ndihmo për ta bëre më të plotë këtë lajm në Shqiptarja.com dhe Report TV, duke na dërguar dëshminë tënde dhe informacionet e tua.

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

'Ik më lini rehat!' Report TV zbardh dosjen e Klered Bozhanaj: Ndjekja nga lulishtja nëpër shkallët e pallatit! Më pas të shtënat që plagosën policin

'Ik më lini rehat!' Report TV zbardh dosjen e Klered Bozhanaj: Ndjekja nga lulishtja nëpër shkallët e pallatit! Më pas të shtënat që plagosën policin