Moti i keq, pezullohet linja e trageteve Durrës-Bari, Vlorë - Brindisi e anasjelltas

Moti i keq, pezullohet linja e trageteve Durrës-Bari, Vlorë - Brindisi e anasjelltas

Foto ilustruese

Është pezulluar lundrimi detar në portin e Durrësit dhe atë të Vlorës për shkak të detit të trazuar me dallgë. Drejtoria Detare bën të ditur se për shkak të kushteve te veshtira meteorologjike tragetet e linjes Durres - Bari - Durres, nuk do te nisen sonte por janë shtyrë per te dielen ne mesdite.

Ndërsa trageti i linjes Ankona -Durres mberrin neser ne Durres ne mesdite.

Po kështu anijet e transportit ndërkombëtar detar për pasagjere dhe automjete që operojnë në portin e Vlorës në linjën Vlorë-Brindisi-Vlorë sot e ka ndërprerë lundrimin për shkak të kushteve të motit. Ndërsa linja Sarande -Korfuz-Sarande ka vazhduar normalisht pa probleme.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


S.G/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Zgjedhorja’/ PD e PS përplasen për financimin rus, Alibeaj: Po çështja ‘Mc Gonigal’? Gjiknuri: E heton SPAK, je i paqartë si partia që s’di ku e ka vulën

‘Zgjedhorja’/ PD e PS përplasen për financimin rus, Alibeaj: Po çështja ‘Mc Gonigal’? Gjiknuri: E heton SPAK, je i paqartë si partia që s’di ku e ka vulën