Moti i keq sjell stuhi me erë në vend, rrëzohet shtylla elektrike në Dhërmi

Moti i keq sjell stuhi me erë në vend, rrëzohet shtylla elektrike në Dhërmi

1596625798_bieshtylla.jpg

Moti i keq ka sjellë stuhi me erë në disa qytete të vendit. Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme edhe në Dhërmi. Si pasojë e shkarkimeve elektrike nga moti i keq është dëmtuar një prej shtyllave elektrike në zonën e ish kampit të Dhërmiut.

Grupet e avarisë së OSHE-së në Vlorë po punojnë për eliminimin e defektit dhe rikthimin e energjisë në zonën e plazhit të Dhërmiut.


Lajmi kryesor:

Shqipëria 'pushtohet' nga shiu! U prish pushimet plazhistëve, fik zjarrin në Seman! Rritet niveli i Fierzës (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Bardhi insiston që PD të votojë ndryshimet në komisionin për Reformën Zgjedhore! Çuçi: Të shtyjmë afatin fillimisht

Bardhi insiston që PD të votojë ndryshimet në komisionin për Reformën Zgjedhore! Çuçi: Të shtyjmë afatin fillimisht