Moti për sot, mos harroni çadrën në shtëpi. Ja kur nisin shirat...

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet mbirëzotërojnë deri në mesditë në të gjithë territorin Shqiptar. POR pasditja sjellë kalime vranësirash KU më të shpeshta do jenë në zonat përgjatë kufirit lindor duke rrezikuar reshje të izoluara. 

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 0°C mëngjesi në zonat malore deri në 20°C mesdita në bregdet.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi deri 55 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

r.k./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)