Moti, vjen vala e parë e të nxehtit! Termometri do të shënojë deri në 37 gradë Celcius! Qytetet më të prekura

Moti, vjen vala e parë e të nxehtit! Termometri do të shënojë deri në 37 gradë Celcius! Qytetet më të prekura

Tirane, foto arkive

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme dhe të nxehta.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Të shtunën Tirana do të shënojë 35 gradë Celcius, ndërsa Berati do të shënojë 36 gradë. 

Temperaturat pritet të arrijnë deri në 37 gradë Celcius të dielën në Tiranë, Elbasan dhe Gjirokastër.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë