‘Moto Fest’, Festivali me 500 motoristë 'Harley Davidson' dhe muzikë rock zbukuron mbrëmjen në Durrës (VIDEO)

DURRËS- Mbrëmjen e sotme “MOTO FEST 2022” mbajtur në qyteti e Durrësit, priti mbi 500 motoristë nga vendi dhe rajoni në shetitoren Taulantia zhvillohet.

Për të gjithë dashamirësit e Harley Davidson, aventurave me motorë dhe sigurisht muzikës rrok, “Moto Fest” ofroi një mbrëmje ndryshe sonte në Durrës.

15-vjetori i Steel Wings MC Albania, bëri që rreth 500 motoristë nga vendi dhe rajoni të zhvillojnë një paradë me motorët e tyre në orën 17:30 në rrugët kryesore të qytetit. Më tej parada shoqërohet nga një koncert që nisi në orën 18:30 dhe do të vijojë deri në mesnatë.

Artistët Eugent Bushpepa, Tiri Gjoci, Erina Seitllari dhe Bledar Sejko & Band do të performojnë këngët më të pëlqyera nga repertori i tyre muzikor.

D.GJ/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

LIVE - KATAR 2022/ Portieri i Kroacisë hero, Brazili nuk di të shënojë! Çerekfinalja shkon me shtesë

LIVE - KATAR 2022/ Portieri i Kroacisë hero, Brazili nuk di të shënojë! Çerekfinalja shkon me shtesë