Mungesa e rinovimit, kapiteni largohet nga Tirana

Mungesa e rinovimit, kapiteni largohet nga Tirana

KF Tirana

Tirana e futbollit këtë sezon ishte larg pritshmërive, teksa u pozicionua vetëm në vendin e pestë duke mos garuar dot për "Final 4", turneun ku do vendoset për titullin kampion në Superligë.

Mes shumë problemeve, te Tirana kanë filluar edhe largimet e para, pasi një pjesë e madhe e titullarëve janë në fundin e kontratës. Një ndër emrat që i ka dhënë lamtumirën ekipit është edhe Filip Najdovski.

Mbrojtësi nga Maqedonia e Veriut u bashkua me ekipin në verën e 2020 dhe në katër sezone ia doli që të fitojë dy trofe, një kampionat dhe një Superkupë, ndërsa veç tyre edhe respektin e tifozëve.

31-vjeçari ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit në ekip, ndërsa palët nuk kanë rënë dakord për rinovimin dhe fundi është pranë. Tanimë Tirana nuk ka më asnjë ndeshje deri në fundin e qershorit, kur marrëveshja e Najdovskit skadon dhe mund të themi se ai është largimi i parë "big" nga ekipi.

Këtë sezon qendërmbrojtësi ka luajtur 24 takime në Superligë, duke shënuar një gol dhe për disa javë vuajti një lëndim që ndikoi në mosaktivizimin e tij.

Filip Najdovski

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?



×

Lajmi i fundit

Zëvendës-Shefi i Shtatmadhorisë ruse arrestohet nën akuzat për marrje ryshfeti

Zëvendës-Shefi i Shtatmadhorisë ruse arrestohet nën akuzat për marrje ryshfeti