Murrizi nxjerr videon e mitingut të Berishës në ’97 dhe shpërthen ndaj ish-deputetëve demokrat: Ku ishit ju bij kopilash komunistë

Deputeti Demokrat ka postuar një video në rrjetet sociale duke rikthyer edhe një herë vëmendjen tek mitingjet që bënte Berisha në vitin e mbrapshtë, 1997.

Ne video ish-kryeministri zhvillonte një miting në qytetin e Lushnjes ndërsa banorët aty e kishin kthyer vendin në një situatë lufte ku të gjithë mbanin në duar kallashnikovë dhe shtinin pa pushim.

Në shkrimin e tij krahas videos Murrizi tregon se ku ishin ata në këtë miting që sot hiqen si demokrat. Ndër emrat që Murrizi u shtorn pyetjen se ku ishin janë akotorë të rëndësishëm të PD ditëve të sotme. " Ti z Spaho a mban mend se ku ishe? Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani?? Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET??" ka shkruar ndër të tjera Murrizi.

Në fund Murrizi u kërkon atyre që të mbyllin gojën dhe të mos dalin nëpër studje televizive duke 'lehur'.

Statusi i Myslim Murrizit:
6 QERSHOR 1997.

Dite e ejte

Berisha vjen ne Lushnje per te prezantuar kanidatet per deputet te PD per zgjedhjet e 29 qershorit

Une isha ketu bashke me Z Maksim Cikuli, Z Ilir Bano, Z Sami Sharka si kanidat per deputet

Rreth 300 DEMOKRATE LUSHNJARE ishin aty mes plumbave

Ju qe lehni si qen te peshtire neper studio ku ishit???

Nuk e kam fjalen per ju qe keni qene ne kopesht, as per ju mender demokrat qe keni ardhe ne PD vetem kur ajo eshte ne pushtet, as per biro e bilbilush qe kane qene neper konviktet e shkollave te paguar nga sorrosi, as per bij kopilash komuniste qe sot i mbajne bylykun Bashes, as per mutacionet e peshtira te rraces njerezore qe sot jane “emeruar” drejtues PD

Por po ju pyes me emer ju DAUN politik te peshtire qe sot lehni neper studio si “ demokrat” te medhenj

Ti z Spaho a mban mend se ku ishe?

Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani??

Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET???

Se per ju hajdute te rendomte te pushtetit te viteve 2005-2013 nuk ja vlen fare tu pyes se ju keni qene ne P te semes, e disa ferkonin duart se po rrezohej “ maloku” nga froni, disa iket si te dhjere me traget anije apo me kembe jasht Shqiperise e u kthyet si grabitqare ne vitin 2005 si drejtore e nendrejtore tatimesh, doganash, burgjesh , rrugesh, lojrash fati, zv ministra e sekretar te pergjithshem, qe te vidhnit si qen te pa ngopur e te benit te njenjten gje perseri ne korrik 2013

Prandaj a ka mundesi ta mbyllni ate goje hale se qelbet dynjane me eren e piste qe shperndani duke lehur me porosi????

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Pa maskë në ambiente të mbyllura 2 mijë lekë gjobë, ju duket vendim i drejtë?

Komento

Komente

 • Lushnja 1: 12/07/2019 12:35

  97 ishte me keq ska por dhe keta qe permend ti me m#t ska ku te vene. Po dhe ti o Lymi nuk je me i mire se keta qe thuaj e qe serviloshes sot . Ju te gjithe jeni rrace e keqe po ky vend nuk ka pas drejtesi se keta prokuror kos e llalle kane vjedhur nga disa budalle e kriminele dhe ju vidhnit e vazhdoni akoma te zhvasni pasurine kombetare. Sot behesh politikan ti qe nuk dije emrin e murrizit latinisht me Luan Memushin apo qe nuk merrje dot nje 5 me petrit Havarin. Po vk keshtu eshte ky popull do vuaj gjate

  Përgjigju
 • Loni-pe-betoni: 12/07/2019 10:28

  O loni ca ere vjen gjaku se me duket jam plagosur puna e ketij.Si mund te perdoresh emrin e nje semundje te tmerrshme per te ofenduar dike ne shekullin ku jetojme ?Ky nuk eshte me mire se keto qe shan perkundrazi.Ja pra ky me shoke jane pinjollet e demokracise shqipetare dhe kjo te jep te kuptosh lehte per cfare demokracie behet fjale gjithe keto vite.

  Përgjigju
 • Vlora: 12/07/2019 08:04

  Egoja e peshtire e egoistit eshte qendisur ne kete status pa asnje vlere apo rresht demokratik. Nejse Muslo e morem vesh qe ishe aty dhe nuk e dime ku ishin dhe as qe na duhet ku kane qene te tjeret qe nuk ishin aty apo ata qe endeshin neper to.pe per te lindur si demokrate. Ke qene fiks rregjia e 300 Spartaneve Pas nje thithje vize nuk mendoj se je dhe aq keq,

  Përgjigju
 • adamo311: 12/07/2019 02:48

  Flmd. per postim. Ku ishte nje moment tragjik nga i cili populli fatkeqesisht NUK MESOJ asgje!!!??? Pra sot ne i "vjelim frutat" e vitit `97-te!!! Pyetje e thjesht: Kur filluan piramidat? Pergjegje: Mandati (1992) i pare i Sales si President!!! PS:Shkenca i pershkruan popujt e mesdheut si popuj me vigjilence te larte! Une kur shohe dhunen e cila zhvillohet kunder shtetit (shoqerise), dyshoj ne thenjen e lartpermendur! Pershendetje.

  Përgjigju
 • Tarrasi: 12/07/2019 02:15

  Hahahaha e madhe fare

  Përgjigju
 • Bunga: 12/07/2019 00:47

  Bravo murriz mir ja bere komunisteve t veshur me rroba demokrati

  Përgjigju
 • Shkodrani: 11/07/2019 23:30

  Po ti ku ishe o murriz pederasti tu i mbajt deren e mercedezit shpellakut ishe ? Ska ma komunista gjalle o kurv se do kishe ik ne litar ti me malokun tand te parin o mi

  Përgjigju
  • Shkodrani: 12/07/2019 14:50

   Ja ma altin djali jam prej atyne qe shofin sa mbajn shpatullat e veta jo te partise. Sa per ty tjetrin prej bosnje ku e ke ba gjeografine ti se deri tash uji vjen prej fierze ne liqe te shkodres nuk shkon prej liqeni ne fierze

  • Altini: 12/07/2019 06:09

   Eshte shkodran prej zyres se ERTV, nga keta qe hapin 20 profile me emera te ndryshem.

  • Shkodran prej bosnje: 12/07/2019 00:27

   Malok po thote nje shkodran,e habitshme

 • XXl: 11/07/2019 23:20

  Ne ate kohe u krijua pd e re me ne krye penkuqin pollo

  Përgjigju
 • Santa Quaranta: 11/07/2019 22:38

  Ke harruar kryesorin: Ku ishe ti z Tritan?!! ./.

  Përgjigju
  • Llaf i sigurt: 12/07/2019 08:26

   Po merej me kultivimin e preshit, se e ka sektorin e vet.

  • Ehhhh: 12/07/2019 07:15

   Mos ja kujtoni tritanit ate moment te embel. Ate vit kastraveci ishte far e huaj e duhej testuar

  • Leo: 11/07/2019 23:01

   Ahahhaha e madhe kjo...me super stil×

Lajmi i fundit

John

Pas vetëflijimit horror të nënë e bijë, një tjetër rast referohet në prokurori! Një grua nuk ha ushqim prej 7 muajsh