Muzikë të lartë pas orës 20:00, gjobiten 5 lokale në Durrës në zonën e plazhit

Muzikë të lartë pas orës 20:00, gjobiten 5 lokale në Durrës në zonën e plazhit

Foto ilustruese

DURRËS- Ndalimi i muzikës me zë të lartë pas orës 20:00 nuk është respektuar nga një pjesë e mirë e bizneseve, e për pasojë janë ndëshkuar.

Më konkretisht, 5 lokale në lagjen nr.13, Plazh, Durrës janë gjobitur pasi edhe pse kishte kaluar ora 20:00, nuk kishin ulur zërin e muzikës. Ndaj tyre është vendosur gjobë 1.000.000 lekë gjobë, pasi kanë shkelur aktin Normativ kundër përhapjes së COVID-it. 

"Vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me  qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Ndëshkohen me nga 1.000.000 lekë gjobë, 5 pronarë të 5 subjekteve në Durrës, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me  qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar dhe ndëshkuar 5 subjekte në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë të lartë pas orarit të përcaktuar në Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Për subjektet me pronarë  shtetasit V.Q., M.K., A.I., E.M. dhe A.I., shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative masë administrative me nga 1.000.000 lekë për secilin. Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë pronarët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19", njofton policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Kurti kërkon ndëshkimin e Serbisë: Terroristët nuk kishin shanse ndaj Policisë së Kosovës! Të shpallen vende terroriste 'Mbrojtja civile' dhe 'Brigada e Veriut'

Kurti kërkon ndëshkimin e Serbisë: Terroristët nuk kishin shanse ndaj Policisë së Kosovës! Të shpallen vende terroriste 'Mbrojtja civile' dhe 'Brigada e Veriut'