Myslim Murrizi ironizon Alibeajn: Do shihni gallata edhe me ish-ministrat e Drejtësisë, ja skandalet ku duhet të ndalet SPAK

Myslim Murrizi ironizon Alibeajn: Do shihni gallata edhe me ish-ministrat e Drejtësisë, ja skandalet ku duhet të ndalet SPAK

Enkeled Alibeaj dhe SPAK

Kur shoh e degjoj qe derdellisin per arrestimet e SPAKUT fytyra qe nuk kane belbezuar asnje fjale nga data 3 gusht 2020 kur une dhe deputetet e grupit parlamentare DEMOKRAT e denoncuam kete afere, me vjen per te vjelle.

Se pari pershendes punen e SPAKUT per hetimin e kallezimit qe ne derguam ne kete institucion.

Se dyti e ftoj SPAKUN qe ta shtrij hetimin ne kohe sepse kjo loj e piste vjedhje me uniformar me te njenjtin subjekt fitues eshte edhe ne tenderat e ministrise se mbrojtjes ne vitin 2012 kur ne pushtet ishte partia e bilbilusheve qe bilbilosin sot.

Subjekti ne fjale ka fituar tendera me te njenjtin “stil” prej 10 vitesh me te gjithe ministrat qe kane drejtuar kete ministri, ka fituar tender ne drejtorin e pergjitheshme te burgjeve dhe ku ka patur tender per uniformat.

Ju qe demek denonconi si te “ ndershem” disa tendera e pastaj bini squk kur i ngrohin xhepin kunatit te shokut Xhemal, a ka mundesi te mos hani m…. kot??????

Pse nuk folet nje fjale per kete tender????

Nuk e dinit?????

Po per tenderin tjeter me date 3 prill 2021 te sha ujesjelles-kanalizimeve te bashkise Lushnje me vlere 1.5 milion euro, pse nuk belbezon asnje fjale partia e kunatit?????

Apo kur tenderat i marin keta te PD dhe miqte, shoket, ORTAKET tuaj nuk flisni ju, ndersa kur i marin ata qe nuk “ kolliten” te ju , dilni dhe derdellisni si gjeli maj plehut.

Prej 20 vitesh jeni njelloj te piste, te ndyre, te kapur, nga “fituesit “e tenderave dhe njelloj kokrra e hajduteve te parave publike, prandaj vetem ju nuk duhet te flisni asnje fjale se ndyni ambjentin.

E ftoj SPAKUN te hetoj çdo tender te ketyre 20 viteve dhe do te shihni qe jo pak nga keta fytyra apatike do te jene te arrestuar.

Pale po te hetohen edhe dheniet e liçencave te NOTEREVE dhe PERMBARUESEVE GJYGJESOR çfar gallate do shihet me ish ministrat e drejtesise

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • HAJDAR KASAP REXHEP LEKA [ KEPI ]: 11/07/2021 18:04

  O alibajga nipi i kriminelit isa toska po kur flet dhe ti mor rugaç ordiner. Myslim Murizi ta bëri bjografin se kush je mor ordiner. Pse nuk i përgjigjesh apo ske këllqe mor rugaç ordiner.

  Përgjigju
 • O tej: 10/07/2021 21:51

  Alibej nje jashtqitje e shoqerise shqiptare.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit