Naço inspekton Vaun e Dejës
"Energji me çdo kusht"

Naço inspekton Vaun e Dejës<br />
VAU I DEJËS - Ministri i Ekonomisë, Telekomunikacionit dhe Energjitikës (METE), Nasip Naço ka vizituar sot hidrocentralin e Vaut të Dejës.
Sipas njoftimit zyrtar nga kjo minisrtri, pas inspektimit të situatës në këtë hidrocentral, Naço bëri të ditur se është në dijeni të avarime në furnizimin me energji elektrike. Ministri theksoi se qeveria ka marrë masat për furnizimin me energji elektrike 24 orë në ditë dhe spër të mbajtur këtë nivel do e sigurojë energjinë dhe nëse duhet ndërhyrë në buxhet.
”I kemi marrë të gjitha masat që në vend të mos mungojë energjia elektrike”, tha Naço.
Deklarata vjen pas situatës që është krijuar në liqenet e 3 hidrocentraleve më të mëdha në vend ku pas borës dhe ngrcave, liqenet nuk niveli i ujrave nuk është në parametra të kënaqshme.

(aq/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut