Nasser Al-Khelaifi: Ibrahimovic nuk është lojtar si gjithë të tjerët

Presidenti i Paris SG, Nasser Al-Khelaïfi, e ka cilesuar sulmuesin e tij  Zlatan Ibrahimovic, autor te dielen i tre golave ndaj Saint-Etienne pas dy javesh mungese, si nje "lojtar jo si te tjeret".

Ai deklaroi te marten per AFP se ai eshte "nje lojtar i madh, nje yll i madh. Eshte e vertete se kur luan ai, ekipi eshte ndryshe, sidomos ne aspektin psikologjik. Eshte shume e rendesishme per ne nëse Zlatan nuk luan i vetem", theksoi presidenti nga Katari.

"Ai eshte shume i kenaqur ketu dhe shume i rendesishem. A ka me vehte gjithe klubin kur ka ndonje problem. I tille eshte ai. Nuk eshte nje lojtar ai gjithe te tjeret. Ai eshte shume special", u shpreh ai.

I pyetur per mundesine e qendrimit te suedezit ne klub  pas perfundimit te karrieres sportive, Al-Khelaïfi konfirmoi se ai deshiron qe Ibrahimovic te vazhdoje te luaje ende. "Shpresoj qe ai te luaje futboll shume mire edhe per me shume se dy vjet", theksoi ai. /ATSH/

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Shefi i Bankës Qendrore Evropiane pret 'rënie të shpejtë' të inflacionit