Ndahen nga jeta binjakët e bashkuar më të vjetër në botë

Ndahen nga jeta binjakët e bashkuar më të vjetër në botë

Lori dhe George Schappell

Binjakët më të vjetër të bashkuar në botë kanë vdekur në moshën 62-vjeçare duke sfiduar diagnozat mjekësore që thanë se nuk do të jetonin më shumë se 30 vjeç.

Lori dhe binjaku i saj transgjinor George Schappell kanë lindur në vitin 1961 në Pensilvani me kafka pjesërisht të bashkuara dhe ndanin 30% të trurit.

Dyshja vdiq më 7 prill, në Spitalin e Universitetit të Pensilvanisë, për shkaqe ende të pazbuluara.

Ata jetonin të pavarur teksa praktiktonin hobet e njëri-tjetrit.

Dyshja u pa në shfaqje të shumta duke përfshirë Jerry Springer, The Maury Povich Show dhe The Howard Stern Radio Show. 

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme