Ndahet nga jeta në moshën 70-vjeçare aktori sarandiot i humorit, Haki Spaho

Aktori Haki Spaho

SARANDË- Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare aktori i Teatrit të Kukullave në Sarandë, Haki Spaho, me afër 40 vjet karrierë.

Aktori ka ndërruar jetë si pasojë e një ishemie cerebrale. Haki Spaho ishte një prej ikonave të humorit sarandiot, i njohur për mimikën e veçantë, artikulimin ngacmues dhe lojën krejt të natyrshme.

Ai bënte një jetë të thjeshtë qytetare, i apasionuar dhe pas peshkimit, duke përcjellë në publik rrezatimin e një njeriu me sens artistik edhe në sferën e marrëdhënieve shoqërore. Saranda dhe jo vetëm do ta kujtojnë përherë me respekt aktorin e humorit, Haki Spaho.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I dënuar për vrasjen e 4 oficerëve/ Dritan Dajti shoqërohet sërish me urgjencë drejt spitalit në masa të rrepta sigurie