Ndarja nga jeta e fotoreporterit Arben Çeli, e bija dedikim prekës: Prita ulur se mos hapje sytë

Silvi Çeli dhe Arben Çeli

Silvi Çeli, vajza e Arben Çelit, i cili fotografi i njohur shqiptar u nda nga jeta 2 ditë më parë, ka bërë një postim prekës për ndarjen nga jeta e të atit. Përtej mallit dhe dhimbjes që ndjen, vajza e fotografit të njohur, shprehet se ende nuk e pranon dot realitetin dhe se shpesh pret ulur me shpresën se mos kthehet.

Bab….i shtrenjti im. Jeta ime. Shpirti im. Drita ime e syve, nuk e besoj dot, nuk e pranoj dot, nuk dua ta imagjinoj jeten time pa ty. Mezi e gjetem njeri tjetrin, pse keshtu papritur u ndam perseri? Ke do marr ne mengjes ne telefon dhe ne mbremje para se te fle? Nuk e di nese me sheh dhe me degjon, une do te te flas perdite, do te te them mirmengjes dhe naten e mire. Me thave shpirtin, po lotet nuk do me thahen tere jeten per ty. Per mua ishe nene,baba,moter, vella…cdo gje qe i jepte kuptim jetes sime. Dje prita ulur, se mos hapje syte e te me thoje sic me thoje gjithmone: o mami koteles bera shaka. Te dua shume, me ka marr malli. Per here te pare te them naten e mire pa te folur o bush”, ka shkruar Silvi.

Arben Çeli u nda nga jeta dy ditë më parë si pasojë e një ataku kardiak. Fotoreporteri i njohur Arben Çeli, ishte një nga më profesionalët në vend dhe ka punuar për një kohë të gjatë për agjencinë ndërkombëtare të lajmeve Reuters.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Doli shëtitje nga liqeni, Veliaj ironizon Metën: Kënaqësi që presidenti po shijon punët e Bashkisë së Tiranës që i saboton rregullisht