Ndarja nga jeta e Arben Lazes, Meta: Mirënjohje për angazhimin e palodhur për zhvillimin cilësor të futbollit

Ndarja nga jeta e Arben Lazes, Meta: Mirënjohje për angazhimin e palodhur për zhvillimin cilësor të futbollit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ndarjes nga jeta të presidentit të ekipit të Elbasanit, Arben Lazes, i cili ka shprehur ngushëllimet familjes së tij.

'Ndarja e papritur dhe e parakohshme nga jeta e Arben Lazes, Presidentit të ekipit të Elbasanit, është një humbje e madhe dhe e pazëvendësueshme për familjen e tij, por edhe për komunitetin sportiv në vendin tonë.

Mirënjohje për ndihmesën bujare dhe angazhimin e palodhur të dhënë ndër vite për zhvillimin cilësor të futbollit, veçanërisht për bashkëpunimin e vendosur me qëllim vlerësimin e personaliteteve të shquara sportive të Elbasanit.

Ngushëllimet më të ndjera familjes Laze, të afërmve, miqve e bashkëpunëtorëve, ekipit të Elbasanit, si dhe sportdashësve të këtij qyteti, me emër të madh në historinë e futbollit shqiptar!’- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Ndahet nga jeta Presidenti i klubit të Elbasanit, Arben Laze! Duka: Energjia e tij do t'i mungojë futbollit


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Durrës- Kavajë! Makina thyen barrierat anësore të rrugës, shkak parakalim i gabuar, 2 të lënduar (VIDEO)