Ndarja nga jeta e Sulajt, Meta: Ishte një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen e shumë brezave ushtarakësh

Pedagogu i Akademisë së Forcave të Armatosura, Agim Sula

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të pedagogut të Akademisë së Forcave të Armatosura, Agim Sulaj.

Meta shkruan se ndihet i trishtuar për ndarjen nga jeta të një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen me profesionalizëm të shumë brezave ushtarakësh.

“Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Kolonel Prof.As. Agim Sulaj, një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen me profesionalizëm të shumë brezave ushtarakësh.

Forcat e Armatosura dhe bota akademike shqiptare humbën një nga intelektualët më të spikatur. Ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërmve, kolegëve dhe nxënësve të tij”, shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Shuhet profesori i Akademisë së FA-së Agim Sulaj, Xhaçka: Nder për mua të punoja me profesorin për një projekt që ai e kishte shumë përzemër


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?×

Lajmi i fundit

John

Basha: Do të taksojmë importin, do ndihmojmë eksportin!