Ndarja nga jeta e Sulajt, Meta: Ishte një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen e shumë brezave ushtarakësh

Pedagogu i Akademisë së Forcave të Armatosura, Agim Sula

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të pedagogut të Akademisë së Forcave të Armatosura, Agim Sulaj.

Meta shkruan se ndihet i trishtuar për ndarjen nga jeta të një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen me profesionalizëm të shumë brezave ushtarakësh.

“Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Kolonel Prof.As. Agim Sulaj, një prej pedagogëve më të vlerësuar për përgatitjen me profesionalizëm të shumë brezave ushtarakësh.

Forcat e Armatosura dhe bota akademike shqiptare humbën një nga intelektualët më të spikatur. Ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërmve, kolegëve dhe nxënësve të tij”, shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Shuhet profesori i Akademisë së FA-së Agim Sulaj, Xhaçka: Nder për mua të punoja me profesorin për një projekt që ai e kishte shumë përzemër


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Pse përurimi i të bukurit TKOB nuk u bë dot gëzim i të gjithëve?